Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

W JAKI SPOSÓB DOBRAĆ MARKIZY?Decydując się na zamontowanie markizy napotkamy na wiele kontrowersyjnych kwestii. To niemałe wyzwanie dobrać osłonę spełniającą oczekiwania i nie wykraczającą poza nasze możliwości finansowe. Przedstawiamy Państwu nasz najnowszy artykuł, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zdecydowaniem się na zakup konkretnej markizy tarasowej.

 

Na pewno każdy z nas, zna moment w którym przebywanie na naszym ukochanym tarasie znajdującym się przy południowej elewacji budynku staje się utrapieniem. I tak, zamiast cieszyć się wypoczynkiem w blasku promieni słonecznych, podczas upalnych letnich dni zostajemy pozbawieni ochoty na tarasowe leniuchowanie.

Z odsieczą przychodzą nam różne nowinki technologiczne. Jedną z najbardziej popularnych pozostaje zastosowanie markizy tarasowej, pozwalającej na wygospodarowanie zacienionej przestrzeni, świetnie służącej zarówno nam, jak i pozostałym domownikom.

Jak wybrać markizę, by spełniała swoje zadanie, a my przez wiele lat pozostali zadowoleni z podjętej decyzji?

 

Szerokość i głębokość markizy różni się ze względu na wymarzony stopień nasłonecznienia tarasu, kąt nachylenia zależy bowiem od wysokości montażu na jaką się zdecydujemy. Markizy wyposażone zostają w uchwyty umożliwiające przymocowanie osłony do ściany, sufitu balkonu na wyższym piętrze lub do wnęki okna tarasowego przy pomocy bocznych zaczepów.

 

Najlepiej kiedy zdecydujemy się na tkaninę impregnowaną, gdyż tylko wówczas materiał uchroni nas przed skutkami często zmieniającej się pogody. Dobrze dobrany kolor pozwoli na nowoczesną, nieoczywistą ozdobę elewacji budynku.

 

Naszym zadaniem będzie również zdecydowanie się na jeden z trzech możliwych sposób sterowania markizą. Decydując się na sterowanie elektryczne w łatwy sposób możemy znacznie usprawnić pracę urządzenia i pomóc w jego ochronie - dzięki zamontowaniu czujnika pogody, czujnika wiatrowo wstrząsowego, mechanizm osłony automatycznie zareaguje na zmieniająca się warunki atmosferyczne.

 

Markiza nie musi zacieniać całej przestrzeni tarasu, możemy zdecydować się na zagospodarowanie powierzchni wypoczynkowej. 

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, służąc wieloletnim doświadczeniem i kreatywnością. Dołożymy wszelkich starań, by starannie dobrane markizy tarasowe spełniły najśmielsze oczekiwania i okazały się dobrą inwestycją.