Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Rolety natynkowe

Rolety zewnętrzne stały się integralnym elementem aranżacji elewacji budynków mieszkalnych i komercyjnych. Ich zalety oraz dostępność zróżnicowanych rozwiązań sprawiają, że łatwo dopasować je do swoich oczekiwań, stylistyki budynku oraz możliwości technicznych. Wśród szeroko dostępnej oferty rolet zewnętrznych wyróżnić można praktyczne rolety natynkowe, dostępne w wielu konfiguracjach. Przeanalizuj ich specyfikę, aby wybrać rozwiązanie, spełniające Twoje wymagania. 

Rolety zewnętrzne natynkowe-kiedy warto je zastosować?

Zewnętrzne rolety są wysokiej klasy, funkcjonalną osłoną otworów okiennych oraz witryn, składającą się z pancerza, skrzynki oraz profili. Dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową może stworzyć się poduszka powietrzna, spełniająca swoją funkcję pomiędzy szybą okna, a roletą. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych eliminujesz stratę ciepła zimą, ograniczasz nasłonecznienie oraz wnikanie ciepłych mas powietrza do wnętrza. Dodatkowo chronisz wnętrze przed włamaniem, a z zewnątrz nadjesz bryle budynku estetycznego, stylowego efektu. Wśród najpopularniejszych rolet zewnętrznych należy wyróżnić:

  • rolety natynkowe,
  • rolety podtynkowe,
  • rolety nadstawne,
  • rolety antywłamaniowe oraz 
  • rolety zewnętrzne z moskitierą.

Natynkowe rolety zewnętrzne są najbardziej uniwersalne w zakresie sposobu montażu. Można zaplanować je i wykonać na etapie stanu surowego budynku, po wykonaniu ocieplenia lub w trakcie użytkowania budynku, w dowolnym momencie. Montaż rolet zewnętrznych natynkowych nie ingeruje w strukturę elewacji budynku, zapewniając jej nienaruszony efekt. 

Rolety natynkowe manualne (ręczne)-czy ten typ sterowania się sprawdza?

Ręcznie sterowane rolety zewnętrzne natynkowe są obsługiwane za pomocą zwijacza korbowego (w przypadku cięższych, większych rolet, jak rolety tarasowe, balkonowe), taśmy lub paska. Zaletą tego rozwiązania jest całkowita niezależność od dostępności energii elektrycznej. Zwinięcie i rozwinięcie rolety wymaga użycia siły, dlatego jest polecane do użycia przez osoby dorosłe o pełnej sprawności. Czynność ta wymaga zaangażowania i jest dość czasochłonna, jednak dla osób aktywnych fizycznie nie powinna stanowić problemu. Mechanizm zwijania i rozwijania jest z reguły zamontowany w widocznym miejscu. Ręcznie sterowane rolety zewnętrzne są rozwiązaniem ekonomicznym, najprostszym. 

Elektryczne rolety natynkowe-jakie są rodzaje mechanizmów?

Bardziej zaawansowanym, nowoczesnym sposobem sterowania mechanizmem rolet zewnętrznych jest zastosowanie silnika elektrycznego. Wśród najczęściej stosowanych wyróżnia się:

  • silnik kablowy,
  • silnik radiowy,
  • napędy przeciążeniowe.

W elektrycznych sposobach sterowania roletami zewnętrznymi silnik kablowy jest najprostszym rozwiązaniem, umożliwiającym podnoszenie i opuszczanie rolety zewnętrznej za pomocą przełącznika klawiszowego. Pośród elektrycznych sposobów sterowania jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne. Silnik radiowy umożliwia sterowanie roletami z dowolnego miejsca w domu za pomocą pilota. W przypadku zastosowania silnika radiowego można skorzystać z wielu udogodnień, np. z możliwości zaprogramowania czasowego rolet. To rozwiązanie, pozwalające opuszczać i unosić rolety zewnętrzne o stałej porze sprawdza się nie tylko na co dzień, ale i podczas wyjazdów domowników. Wrażenie obecności w domu pomoże odstraszyć potencjalnego włamywacza. Montaż napędów przeciążeniowych znajduje zastosowanie szczególnie w sytuacjach, gdy opuszczana roleta zewnętrzna może napotkać przeszkodę lub pojawia się zamarznięty element pomiędzy roletą, a podłożem, co mogłoby uszkodzić produkt w przypadku standardowego opuszczania pancerza. 

Zalety elektrycznych rolet natynkowych

Elektryczne rolety natynkowe to rozwiązanie, sprawdzające się szczególnie w budynkach, w których zastosowano wiele nowoczesnych systemów sterowania. W inteligentnych domach oraz budynkach pasywnych jest to sposób na doskonałą koordynację systemów oraz oszczędność energii. Nowoczesne rolety zewnętrzne elektryczne można dopasować do stylu elewacji oraz koncepcji architektonicznej budynku. Wiele wersji kolorystycznych oraz sposobów  sterowania zachęca do skonfigurowania finalnego produktu według swoich potrzeb oraz wymagań. Efektowne rolety natynkowe mogą być utrzymane zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, wpasowując się w styl okien oraz drzwi do budynku. Mechanizm elektrycznego sterowania roletami pracuje cicho i płynnie. 

Rolety natynkowe ręczne czy elektryczne-którą wersję wybrać?

Zewnętrzne rolety powinny być funkcjonalnym rozwiązaniem, które istotnie wpływa na poprawę komfortu korzystania z nieruchomości. Bez względu na to, czy korzystasz z budynku w celach mieszkalnych, czy też zarobkowych rolety zewnętrzne mogą istotnie wpłynąć na dopływ światła naturalnego oraz izolacyjność termiczną pomieszczeń. Efektowne, łatwe w montażu rolety zewnętrzne można zastosować zarówno podczas budowy, jak i na długo po wprowadzeniu się. Ręcznie sterowane rolety są rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym, a zarazem niezależnym od dostępu energii elektrycznej. Jest to rozwiązanie polecane osobom sprawnym fizycznie, gdyż ich użycie wymaga zastosowania siły, Elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne sprawdzą się wtedy, gdy zależy Ci na komforcie użytkowania oraz koordynacji automatyzmu działania rolet z innymi systemami, zastosowanymi dla budynku (np. sterowanie oświetleniem). Elektryczne rolety zewnętrzne to dziś bardziej polecane rozwiązanie, dzięki któremu można dodatkowo wpłynąć na zwiększenie funkcjonalności rolet.