Producent rolet i bram garażowych

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Rolety nadprożowe

Decydując się na montaż rolet o profilu nadprożowym, warto pomyśleć o zapewnieniu im dodatkowych udogodnień, podnoszących wydajność pracy i poprawiających komfort użytku. Jednym z nich jest profesjonalna akustyczna izolacja, którą można wykonać już na etapie projektowania budynku.

Należy jednak pamiętać, że inwestycja ta wymaga odpowiedniego profilu elewacji, w tym wytrzymałego muru czy stabilnego podłoża. Faktem jest, że tylko fachowa konstrukcja od podstaw może zapewnić roletom doskonałą zaporę przed dźwiękiem, który nie przenika i nie rozchodzi się w próżni.

Izolacja akustyczna rolet nadprożowych – jak wygląda specyfika ochrony przed dźwiękiem?

Skuteczne zabezpieczenie rolet o modelu zewnętrznym powinno opierać się na opłacalnych i sprawdzonych rozwiązaniach, za którymi stoją wyłącznie uznani wykonawcy. Stworzenie wysoce sprawnej izolacji przed emisją dźwięku wymaga przede wszystkim efektywnego projektu budynku, w którym tego rodzaju osłona stanowi fundamentalną część mechaniki okien i jest w pełni kompatybilna na wymiar. A zatem, jeśli chciałbyś zamontować ją wraz z roletami na konstrukcji o jednakowych parametrach okna, koniecznie zgłoś się do architekta bądź technika od spraw inżynierii budownictwa. Zasada działania izolacji akustycznej rolet nadprożowych opiera się na skutecznej eliminacji dźwięku z otoczenia, który pozostaje niesłyszalny dla osób, przebywających wewnątrz pomieszczenia. Rolety te, otrzymując stosowne podparcie od zewnętrznej strony, stają się bardziej uniwersalne, co dodatkowo usprawnia wygodę użytkownika.

Biorąc pod uwagę możliwość zastosowania izolacji na gotowym układzie, należy rzetelnie określić dozwolone obciążenie muru oraz upewnić się, że konstrukcja rolety posiada w pełni zgrany napęd. Trzeba tym samym podkreślić, że to właśnie od stabilnej pracy ruchomych części rolet oraz jakości materiału izolatora zależy kompleksowa efektywność automatyki. Nieodpowiednie wdrożenie mechanizmu zabezpieczenia okien bądź wybór złej grubości akustycznej pianki może znacząco utrudnić sterowanie, co zwykle objawia się pojawieniem wahań płynności palet czy zgrzytów pancerza. Dlatego też, przed pierwszym użyciem każdej rolety, zaleca się wykonanie technicznego przeglądu, który obejmuje też sprawdzenie efektywności pracy z izolatorem.

Izolacja dźwięku jako kluczowy atrybut automatyki okien

Współczesne trendy architektury wyróżnia coraz większy popyt na rozwiązania z zakresu profesjonalnej automatyki okien, w której ogromne znaczenie ma zastosowanie nowatorskich i wydajnych izolacji. Przykładem mogą być uniwersalne systemy nadprożowych rolet na zewnątrz, gdzie techniczne konstrukcje opatrzone są dodatkowym materiałem o dźwiękoszczelnych właściwościach. Należy w tym miejscu podkreślić, że wyłącznie najwyższej jakości produkty zaufanych producentów są w stanie sprostać długotrwałej ochronie przed hałasem. Skutecznym rozwiązaniem w kwestii doboru niezawodnego izolatora dźwięku może okazać się inwestycja w piankę, wykonaną z trwałego i twardego poliuretanu. Jest to bowiem surowiec, wykazujący doskonałą odporność na uderzenia, jak również powodujący bufor przed przenikaniem fal radiowych i termicznych.

Izolacja akustyczna w roletach nadprożowych ma istotne znaczenie w budownictwie, o czym mogą przekonać się posiadacze domów energooszczędnych i pasywnych. Jest to spowodowane prężnie rozwijającym się rynkiem nowoczesnych okien pod szerokie nadproża (np. okna balkonowe), w których liczy się nie tylko jakość wykonania, ale też wydajność kompatybilnej techniki zabezpieczeń. Na uwagę zasługuje fakt, że roboczy materiał izolatora (np. poliuretanowa pianka, styropian) montowany jest bezpośrednio na płaszczu rolety, co nie wymaga dodatkowej ingerencji w prowadnicę, strop czy parapet. Musisz jednak pamiętać, że nie każdy model pianki będzie jednakowo odpowiadał danej instalacji, której jakość wykonania zależy od fizycznych właściwości materiałów. Rolety o profilu nadprożowym zazwyczaj wykonywane są z wysokiej klasy aluminium, które nie ściera się i nie powoduje odkształceń nawet przy częstej eksploatacji.

Izolacja akustyczna rolet jako skuteczna alternatywa uszczelek

Decydując się na instalację rolet z wbudowanym panelem izolacji, zapewniasz sobie kompleksową ochronę przed niekorzystnym wpływem atmosfery, a także redukujesz koszty utrzymania wybranego systemu automatyki. Rozwiązanie to najlepiej wdrożyć na etapie wznoszenia murów, gdyż wiąże się z praktycznym zastosowaniem pełnej zabudowy skrzyń, która nie koliduje z docelową architekturą budynku. Jeśli układ ten działa prawidłowo, możliwe jest efektywne obniżenie poziomu hałasu, a co najważniejsze - nie jest konieczna dalsza rozbudowa systemu ani jakakolwiek modyfikacja położenia okien. Standard ten znacząco wykracza poza mniej rentowne konfiguracje starego typu elewacji, w których do fabrycznie montowanych okien z żaluzjami, wymagana jest częsta wymiana uszczelek. System ten można także wdrożyć w przypadku posiadania starych ościeżnic, lecz zwykle wymaga to udziału fachowca, a w konstrukcjach o słabej wytrzymałości murów - powoduje trudności w obsłudze.

Izolacja akustyczna rolet nadprożowych to doskonałe rozwiązanie dla rodzin, mieszkających w sąsiedztwie obiektów o charakterze przemysłowym (np. fabryki, huty, oczyszczalni ścieków). Jest to również skuteczna metoda na zapewnienie większego komfortu przy wychowywaniu dzieci czy sprawowaniu opieki nad domowym pupilem. Co dodatkowo ważne, system ten wykazuje przyjazny wpływ na środowisko, a jego fachowa instalacja na bazie autorskiego projektu wykonawcy zapewnia wiele lat niezawodnego użytkowania.