Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

ROLETY ZEWNĘTRZNE A OSZCZĘDNOŚĆ CIEPŁA I MOSTKI TERMICZNEZgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, wymagania dotyczące współczynnika przenikania ciepła U wymaganego dla okien, balkonów, drzwi zewnętrznych i bram garażowych uległy zmianie od 1 stycznia 2021 r.

Wzmocnienie przepisów Prawa budowlanego ma na celu poprawę efektywności energetycznej nowych budynków. Przepisy budowlane są wynikiem polityki środowiskowej UE, której celem jest zmniejszenie zużycia energii, redukcja dwutlenku węgla i zwiększenie produkcji energii odnawialnej. W praktyce zmiany dotyczą trzech głównych obszarów mających na celu:

 

  • zmniejszyć współczynnik przewodzenia ciepła elementów konstrukcyjnych,

  • ograniczyć zapotrzebowanie budynków na energię,

  • zainicjować modernizację pieców grzewczych.

 

Jak rolety zewnętrzne wpływają na oszczędność ciepła?

 

Przez otwory okienne budynek traci zimą ponad ⅕ ciepła. Z kolei latem okna przepuszczają 60% energii, powodując nadmierne nagrzewanie wnętrza. Aby zapewnić dostateczny komfort cieplny w domu czy mieszkaniu, musimy zużywać więcej energii na ogrzewanie lub klimatyzację, co wiąże się z większymi kosztami. W celu poprawy bilansu energetycznego budynku warto wyposażyć go w system rolet zewnętrznych.

 

Rolety zewnętrzne - bardzo popularne rozwiązanie w nowoczesnej architekturze, często stosowane przez inwestorów. Oprócz znanych funkcji, takich jak: zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, prywatności mieszkańców czy przeciwdziałanie kradzieżom, są też atrybuty, na które na co dzień nie zwracamy uwagi. Wybierając rolety zewnętrzne, zwiększamy komfort cieplny i obniżamy koszty ogrzewania. Podczas zakupów musimy postawić na produkty dobre jakościowo i oferowane przez sprawdzonych producentów. Nowoczesne rolety o wysokich parametrach termoizolacyjnych złożone są z listew aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową, które posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne. Przy wyborze rolet zewnętrznych dodatkową izolacją jest kurtyna powietrzna, tworzona pomiędzy powierzchnią okna a pancerzem rolety. Zimą zapobiegnie przedostawaniu się gorącego powietrza z wnętrza budynku na zewnątrz. Latem rolety ograniczają przenikanie promieni słonecznych i chronią mieszkanie lub dom przed przegrzaniem.

 

Wybór odpowiedniego rozwiązania

 

By osiągnąć skuteczny i trwały efekt ochrony termicznej i zwiększyć oszczędność ciepła należy:  wybrać i zakupić odpowiednie rolety zewnętrzne, odpowiednio osadzić okna w murze oraz prawidłowo wykonać ocieplenie, a także wybrać i zakupić rolety o dobrych parametrach termicznych.

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe 

 

Szczególnie polecanym przez nas rozwiązaniem są rolety podtynkowe, które można bezpiecznie stosować w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię. System rolet podtynkowych doskonale sprawdza się w domach nowoczesnych i tradycyjnych. Skrzynka roletowa stanowi bazę pod wykończenie przy pomocy dowolnego materiału dekoracyjnego. Ponieważ skrzynka jest niewidoczna, skrzynkę podtynkową rolety można zamontować w elewacji i stanowić jej część składową. Dzięki zabudowanej konstrukcji minimalizuje powstawanie mostków termicznych.