Producent rolet i bram garażowych

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Rolety w kasecie czy warto?Rolety okienne pełnią szereg ważnych funkcji. Z jednej strony ochraniają wnętrze mieszkania przed nadmiernym nasłonecznieniem, a dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów i wzorów tkanin stanowią piękne wykończenie wnętrza. Rolety okienne wyposażone w kasetę i prowadnice to doskonale rozwiązanie dla osób, które nade wszystko cenią sobie funkcjonalność i ochronę przed zabrudzeniami. Do najpopularniejszych typów rolet wewnętrznych w kasecie napędza tradycyjne rolety materiałowe oraz rolety dzień noc. Czy warto kupić rolety w kasecie? Jakie są cechy tego rozwiązania? Przekonajmy się.

 

Rolety materiałowe w kasecie

 

Rolety materiałowe to praktyczny i piękny sposób na dekorację okien. Zapewniają ochronę przed słońcem i kontrolują dopływ naturalnego światła do wnętrza budynku. Oprócz swoich praktycznych funkcji świetnie sprawdzają się również jako elementy dekoracji wnętrz. Tkanina rolety ukryta w kasecie jest zdecydowanie bardziej odporna na blaknięcie spowodowane promieniowaniem słonecznym. Roleta materiałowa w kasecie wyposażona jest również w prowadnice zapewniające stabilne dopasowanie do szyby okiennej. Sterowanie odbywa się za pomocą mechanizmu koralikowego, który sprzyja płynnemu podnoszeniu i opuszczaniu rolet.

 

Roleta materiałowa w kasecie doskonale nadaje się do różnego rodzaju dekoracji wnętrz, nadając im dekoracyjny wygląd. Wybierając roletę do pomieszczeń od strony północnej najlepiej wybrać półprzezroczysty materiał delikatnie rozpraszający padające światło. Eleganckie rolety w pastelowych kolorach doskonale sprawdzą się w salonie, zapewniając najlepszą ilość światła słonecznego w ciągu dnia oraz chroniąc oczy przed przechodniami wieczorem i w nocy.

 

Rolety dzień noc w kasecie

 

Eleganckim i praktycznym rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością w ostatnich latach, jest roleta dzień / noc w kasecie. Nazwa dzień noc określa materiał, jaki został użyty do produkcji tego typu rolet, są to dwie warstwy tkaniny, składają się z naprzemiennych pasów, które mogą blokować lub przepuszczać światło słoneczne. Umieszczając dwie warstwy tkaniny jedna na drugiej, a następnie przesuwając je względem siebie, można kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza. To rozwiązanie łączy w sobie funkcje tradycyjnych rolet z żaluzjami, stawiając przy tym na wysoką estetykę i funkcjonalność.

 

Roleta w kasecie z prowadnicą to system rolet wewnętrznych montowanych na skrzydle okna. Dzięki wbudowanej kasecie materiał jest zawsze chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. Rolety dzień / noc z kasetami wyposażone są również w prowadnice do umieszczania materiałów bezpośrednio przy oknie, zapewniając tym samym możliwość precyzyjnych przerw w dostawie prądu. Największą zaletą prowadnicy jest to, że okno można swobodnie otwierać bez konieczności zwijania rolet.