Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

JAKIE ŻALUZJE DO BIAŁYCH OKIEN ?Coraz więcej konsumentów, poszukujących najlepszego rozwiązania do osłony swoich okien decyduje się na rolety. Niekażdy wie jednak, w jaki sposób właściwie zmierzyć okno, by dopasować najtrafniej rolety i ich rozmiar. Jak tego dokonać? 

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną odsłoną naszego poradnika, którego tworzymy na podstawie najczęściej pojawiających się pytań wśród konsumentów. Jednocześnie mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje, posłużą wszystkim zainteresowanym. 

 

Krok po kroku, czyli jak w prosty sposób mierzyć okno przed podjęciem decyzji o wyborze najlepszej rolety. 

Rolety na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na doskonałym dopasowaniu produktów do wnętrza. Na pierwszy ogień, przedstawimy sposób pomiaru mini rolet, gdyż jej montaż i pomiar pozostaje najprostszy. Rozpoczynamy od zmierzenia długości (zmierz wysokość skrzydła okiennego, liczona od górnej do dolnej krawędzi ramy okiennej)  i szerokości okna (zmierz szerokość szyby pojedynczego skrzydła razem z przylegającymi do szyby listwami przyszybowymi, następnie dodaj po 2 cm z każdej strony). 

By przejść do pomiaru okna, w celu przygotowania go do montażu rolet kasetowych z prowadnicami żyłkowymi potrzebujemy danych długości (zmierz je od górnej krawędzi górnej listwy przyszybowej do dolnej krawędzi listwy dolnej) oraz szerokości. 

Co do drugiej danej, czyli szerokości, istnieją różne metody pomiaru, zależące od różnych typów prowadnic. Jeśli chcesz wybrać rolety kasetowe z prowadnicami żyłkowymi, zmierzenie odbywa się identycznie na tych samych zasadach, jak we wcześniej wspomnianych mini roletach. 

W przypadku rolet z zaokrąglonymi prowadnicami, zmierz odległość od środka lewej do środka prawej listwy. Jeśli marzymy o zamontowaniu rolet z prowadnicami w kształcie „U", zmierz wysokość i szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi. Kiedy chcesz zakupić rolety z płaską kasetą i płaskimi prowadnicami, wówczas zmierz wysokość szyby wraz z listwami, szerokość zmierz pomiędzy wewnętrznymi krawędziami listew. 

 

Zmierzenie rolet rzymskich stwarza czasem pewne problemy, nie jest jednak niemożliwa do wykonania! 

Jeśli mamy do czynienia z roletami do ściany, zmierz szerokość i wysokość wnęki okiennej, powiększ oba rozmiary o kilka centymetrów. Natomiast rolety zamocowane do ramy okiennej, zmierz odległość od górnej krawędzi ramy okiennej do dolnej krawędzi dolnej listwy przyszybowej, szerokość jest mierzona przez rozmiar szyby powiększonej o szerokość listew w obydwóch stron. 

 

Podczas dokonywania pomiarów, przede wszystkim pamiętajmy o precyzji. Jeśli nie spełnimy tego warunku, zamontowana roleta nie zostanie doskonale dopasowana do okna. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasi specjaliści służą pomocą