Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

JAKIE ROLETY NA LATO I UPAŁ, PRZECIWSŁONECZNE?Główną funkcją każdego rodzaju rolet nieodwiecznie pozostaje ochrona naszego wnętrza przed słońcem.

Jakie rolety będą najlepszym rozwiązaniem, jeśli szczególnie dotykają nas latem upał i promienie słoneczne? Podpowiadamy. 

 

Każdy z nas, odczuwa na sobie i swoim samopoczuciu negatywny wpływ upałów, na jakie jesteśmy narażeni szczególnie w miesiącach urlopów i wakacji. Dlatego, kiedy chcemy odpocząć w domowym zaciszu nie w smak nam walczyć z ich wadami. Warto więc skorzystać z nowoczesnych i sprawdzonych metod, chroniących przed słońcem. 

 

 

Jedną z opcji, pozwalającą na ograniczenie nagrzewania okien i pomieszczeń, przy jednoczesnym byciu estetyczną dekoracją i ograniczeniu wnikania promieni słonecznych okazują się być osłony zwijane, nieprzepuszczające światła, zwłaszcza te podgumowane. W zależności od upodobań, mogą być jednobarwne, wielokolorowe, wzorzyste lub matowe, a nawet ukazywać wydruk dowolnej fotografii. 

 

Również rolety rzymskie, szyte z grubych, efektywnych materiałów pozwalają na ochronę mebli i domowników przed promieniami słonecznymi. Nawet, gdy pozostają zwinięte doskonale się prezentują i nie tracą na swoim pięknie. 

 

Pomieszczenia umieszczone pod dachem są szczególnie mocno narażone na działanie promieni słonecznych. W takich pokojach latem możemy czuć się naprawdę niekomfortowo. Oferujemy specjalne rolety do okien dachowych ograniczające poziom nasłonecznienia. 

 

Rolety zewnętrzne aluminiowe zaciemniające będące jednocześnie osłonami zewnętrznymi, idealne są do salonu i sypialni, pozwalające na osiągnięcie wymarzonego klimatu o każdej porze dnia. Charakteryzują się również zwiększoną izolacyjnością, dzięki czemu latem temperatura odczuwalna w budynku może być nawet o kilkanaście stopni niższa niż aktualna temperatura za oknem. W chłodniejsze dni, rolety utrzymują ciepło, ograniczają eksploatacje surowców energetycznych. 

 

Ciemniejsze rolety przepuszczają mniej światła słonecznego, ale tym samym bardziej się nagrzewają, dlatego polecamy osłony wewnętrzne w jasnych barwach. 

 

Jednak najskuteczniejszym sposobem na ochronę pod każdym względem, również przed promieniami słonecznymi i nagrzewaniem pomieszczenia pozostają osłony zewnętrzne takie jak rolety zewnętrzne - funkcjonalne, zapewniające tym samym prywatność i ochronę przed włamaniem. 

 

 

W pomieszczeniach domowych spędzamy większość naszego dnia, zatem jedną z ważniejszych rzeczy pozostaje zapewnienie sobie i swoim domownikom komfortu. Jest on zapewniany nie tylko przez stworzenie dobrej atmosfery, ale również utrzymanie optymalnej temperatury w ciągu całego roku.