Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

MoskitieraMoskitiery na drzwiach balkonowych to jeden ze sposobów ochrony mieszkania przed owadami. Dzięki niemu w chłodne i przyjemne letnie noce otworzysz drzwi na oścież, nie martwiąc się o komary, muszki, ćmy i innych niechcianych gości wpadających do domu. Ta moskitiera przepuszcza światło i powietrze, ale jest wyposażona w małe otwory, przez które szkodniki nie mogą się przedostać.
Moskitiery są zwykle mocowane w taki sposób, aby można je było łatwo zdjąć lub zwinąć. Wszystko to dla Twojej wygody. Ile kosztuje moskitiera na drzwi balkonowe? Jaki rodzaj będzie najlepszy? Oraz jakich błędów unikać podczas montażu.

W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze rodzaje moskitier, które doskonale zabezpieczą Twoje drzwi balkonowe.

Moskitiera okienna, a balkonowa - różnice

Podczas gdy siatki na okna są zwykle montowane na stałe, tak siatki na drzwi nie mogą ograniczać dostępu do balkonu lub patio. Dlatego zadaniem siatki drzwiowej jest ograniczenie przedostawania się owadów do pomieszczenia. Jednocześnie muszą umożliwiać swobodne korzystanie z drzwi balkonowych. Dlatego wśród dostępnych produktów znajdziesz modele z magnesami, plisowane lub przesuwne w postaci dwóch zachodzących na siebie paneli.

Rodzaje moskitier idealnych na balkon

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszą moskitierą na okno była moskitiera mocowana taśmą klejącą i rzepem, którą bez większych problemów można było założyć samodzielnie. Kratkę można było przyciąć do odpowiedniego rozmiaru, dzięki czemu nie było komplikacji w mocowaniu jej do ramy okiennej. Niestety tego typu rozwiązanie było sezonowe, ponieważ moskitiera nie wytrzymywała zmiennych warunków atmosferycznych. Wewnątrz znajdowały się wnęki, przez które łatwo wchodziły owady. Na szczęście producentom nie jest obojętna wygoda klientów, wymyślając coraz nowocześniejsze rozwiązania, które w praktyce okazują się świetną opcją.

Moskitiery drzwiowe stanowią skuteczną barierę przed insektami, jednocześnie utrzymując swobodny przepływ powietrza. Dodatkowo wokół ramy umieszczone są uszczelki szczotkowe, które dodatkowo zabezpieczają pomieszczenie przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Moskitiery zapobiegają ukąszeniom komarów, zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii przenoszonych przez owady i zapewniają spokojny sen. Produkt wyposażony jest w specjalną klamkę ułatwiającą swobodne otwieranie i zamykanie.

Moskitiery plisowane na okna to bardzo praktyczne rozwiązanie do drzwi tarasowych. Kiedy wychodzisz na patio, możesz po prostu przesunąć go na bok, a następnie z powrotem. Dzięki temu pomieszczenie jest dobrze chronione przed insektami, a jednocześnie nie jest utrudnione poruszanie się pomiędzy wnętrzem domu a tarasem.

Moskitiera rolowana to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie chroniące przed insektami i szkodnikami. Moskitiera rolowana montowana we wnęce okiennej składa się z kasety chroniącej siatkę, prowadnic zapewniających idealne dopasowanie moskitiery do okna, siatki z włókna szklanego oraz systemu szczelnego zamykania. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość podniesienia i odsłonięcia moskitiery w dowolnym momencie oraz umożliwienie łatwego dostępu do okna balkonowego.

Moskitiera przesuwna ma podobne zastosowanie jak klasyczne moskitiery mocowane do okien lub drzwi balkonowych. Niemniej jednak, jak sama nazwa wskazuje, otwiera się na bok, a nie do góry, jak to zwykle bywa w formie zwijanej. Ten ostatni jest elastyczny, wiotki i zdecydowanie za słaby do zastosowania na dużych oknach tarasowych. Biorąc pod uwagę projekty z dużymi oknami i drzwiami, moskitiery zostały zmaksymalizowane tak, aby można je było przesuwać na boki z ramą przesuwną. Tak prosta zmiana, pozwalająca na ruch lewo-prawo, niesie za sobą wiele korzyści, które docenią miłośnicy jasnych przestrzeni.

Moskitiera na okno

Moskitiera na balkon cena

Istnieje kilka kryteriów, które określają cenę takiego pokrowca. Oczywiste jest, że im jest większy, tym więcej będzie kosztować. Wybór materiału ma również duży wpływ na to, ile kosztuje przesuwna moskitiera na okno balkonowe. Ramy plastikowe są tańsze niż te wykonane z aluminium czy drewna. Inną wartość mają również siatki materiałowe, metalowe, z włókna szklanego i PCV.

Jak wyczyścić moskitierę?

Na moskitierach używanych zewnętrznie osadza się kurz. Z tego powodu wymagają cyklicznych zabiegów czyszczących, najczęściej przy użyciu mieszaniny mydła i wody. Ostatnim krokiem powinno być umycie pokrowca czystą wodą. Warto pamiętać, że do czyszczenia moskitier nie używamy detergentów.