Producent rolet i bram garażowych

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Czym czyścić rolete?Podczas mycia okien najczęściej decydujemy się na czyszczenie firan lub firan. Rolety są trochę inne, dlatego często o nich zapominamy. Nie należy ich jednak ignorować, ponieważ one również ulegają zakurzeniu i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście skutecznych metod jest kilka, a przede wszystkim szybka i łatwa metoda czyszczenia. 

Jak czyścić rolety materiałowe?

 

Rolety tkaninowe często pojawiają się w naszych mieszkaniach, dlatego chcemy wiedzieć, jak je wyczyścić, aby nie pozostawiać na nich plam i nieestetycznych śladów. Mamy tutaj kilka opcji. Jeśli chcemy tylko usunąć kurz, możemy użyć odkurzacza. Jeśli chcemy dokładnie wyczyścić rolety, użyj szmatki zwilżonej wodą. Możemy dodać trochę detergentu. Podany przykład odpowiada również na pytania: jak czyścić rolety w dzień/noc lub jak czyścić rolety w kasecie. Jeśli są, możemy również użyć odkurzacza lub lekko zwilżonej szmatki.

 

Jak usunąć pleśń z rolet materiałowych? W takim przypadku warto wymieszać litr wody z 1 łyżką proszku do prania i 1 łyżką płynu do prania. Następnie umieść go na miękkiej szczoteczce i wyjmij formę z rolety. Pamiętaj, aby nie wykonywać mocnych ruchów. 

Jak czyścić plisy?

 

Tego typu rolety wykonane są z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nie musimy obchodzić się z nimi tak ostrożnie, jak w przypadku rolet materiałowych. Jak skutecznie je wyczyścić? Zdemontowane rolety plisowane można namoczyć w wannie wodą i np. płynem do mycia naczyń. To wystarczy, aby nasza dekoracja okna wyglądała jak nowa.

Jak czyścić rolety rzymskie? 


Rolety rzymskie po zwinięciu składają się z tkaniny z fiszbinami i sznurkami. Dzięki temu stanowią efektowną i niezwykle elegancką dekorację okienną. Zaletą rolet rzymskich jest to, że są łatwe w utrzymaniu czystości - tkaniny można prać w pralce. Rolety rzymskie wykonane są z różnych rodzajów tkanin. Najlepiej jednak wybierać tkaniny lekkie, takie jak tiul, len, bawełna czy tkaniny syntetyczne.