Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

BRAMY GARAŻOWE - JAKIE WYBRAĆ?Decyzja o wybudowania garażu w większości przypadków zostaje podjęta już podczas tworzenia projektu naszego wymarzonego budynku. Pozwala to na standardowy wymiar bramy garażowej, czyli zmniejszenie jej kosztów do minimum, nie odejmując jej przy tym jakości. 

Na rynku dostępne są różne rodzaje bram garażowych. Nie brak bram rolowanych, segmentowanych, uchylnych, czy rozwieranych. 

Która z możliwości okaże się dla nas najlepsza? 

 

By odpowiednio wybrać najlepsze dla Ciebie i Twojego domu rozwiązanie warto zwrócić uwagę na możliwości techniczne, indywidualne potrzeby i oczekiwania, a także ogólną analizę najbliższego otoczenia.

 

Przedstawiamy charakterystykę najbardziej popularnych rodzajów bram garażowych i dokonujemy wyboru najlepszych. 

 

Bramy uchylne - do jej otwarcia potrzebne jest miejsce przed garażem, dolna część wysuwa się na zewnątrz garażu. Nie polecamy jej wyboru, gdy nasz podjazd nie jest dużych rozmiarów. Możemy wybrać bramę ocieplaną lub nieocieplaną, odpowiednią dla osób, którym nie zależy na ochronie termicznej szczególnie wolno stojących garaży. 

Ich zaletą jest łatwy montaż, osadza się je wraz z ościeżnicą w otworze - podobnie, jak w przypadku montażu drzwi. Do ich wykonania używa się blachy ocynkowanej, układ sprężyn umożliwia  podnoszenia i opuszczanie skrzydła.

 

 Bramy rozwieralne - najstarszy typ bram, są otwierane na boki, otwarcie skrzydeł wymaga dużo miejsca, są coraz rzadziej produkowane i można zamówić je w warsztacie rzemieślniczym. 

 

Bramy rolowane - nazywane również żaluzjowymi (roletowymi), działają tak, jak roleta okienna, zajmując nieznaczną ilość miejsca. Doskonałe dla minimalistycznych i nowoczesnych elewacji, niezwykle wygodne w eksploatacji, gotowe z napędem elektrycznym. Składa się z aluminiowych poziomych profili, przegubowo połączonych na całej długości. Brama roluje się do skrzynki, dlatego jest do doskonałe rozwiązanie dla budynków usługowych, czy handlowych, nie jest potrzebna dodatkowa przestrzeń do jej otwierania. To masywne rolety, zbudowane z poziomych, profili dwuściennych. Profile zostały wypełnione bezfreonową pianką z poliuretanu, łączą je ze sobą perforowane lub pełne zaczepy.  

 

Bramy segmentowe (sekcyjne) - wyróżnia się ich dwa rodzaje - górne i boczne, nie zajmują dodatkowej przestrzeni przed garażem podczas otwierania, doskonałe do krótkich podjazdów. Sprawdzają się w garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę. Dobrze, gdy zamontujemy je w garażach ogrzewanych ze względu na ich większą szczelność. Składają się z segmentów połączonych zawiasami. Dzięki solidnej konstrukcji i zapewnieniu bezpieczeństwa, a także wygodzie użytkowania cieszą się dużą popularnością. Ich poszycie stanowi blacha ze stali, pokryta poliestrem lub farbą proszkowaną. Segmenty bramy zbudowane są natomiast z profili ocynkowanej stali. Gdy skrzydło się przesuwa, segmenty bramy przemieszczają się do prowadnicy, chowając się w środku garażu. 

 

 

Naszym zdaniem, doskonałym rozwiązaniem dla każdego konsumenta pozostają dwa rodzaje bram garażowych, nie tylko spełniających swoją podstawową funkcje, ale również nie sprawiających dodatkowych problemów. 

Bramy segmentowe i rolowane okazują się najlepszymi rozwiązaniami. Precyzyjne wykonanie, przez najwyższej klasy fachowców, doskonałej jakości materiały oraz wykorzystanie najnowocześniejszych technologii pozwoliło na stworzenie doskonałych produktów. 


Pragniemy Państwu zwrócić szczególną uwagę na bramy rolowane, ich wygląd determinuje ich kształt, indywidualne wykończenie. Wybieramy je według własnych upodobań, mając pełną wygodę i pole do manewru. Możemy manipulować ich kolorem, teksturą, czy wypukłością. To kreatywne i proste rozwiązania dla wymagających klientów, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniego wyglądu każdego detalu ich aranżacji.